top of page
Deliverse Solutions.JPG

Laserkeevitus

Laserkeevitus,

kus kasutatakse süsinikdioksiidi ja Nd:YAG-lasereid, on üha populaarsem tööstustootmises. Suure võimsusega süsinikdioksiidlasereid (2–12 kW) kasutatakse nt mootorsõidukitööstuse komponentide, jõuülekande osade, soojusvahetite ja nn kohandatud lehtede keevituseks.

Väikse võimsusega Nd:YAG-lasereid (100–500 W) kasutatakse väikeste komponentide keevituseks, nt haiglaseadmete ja elektroonikakestade keevitus. Suure võimsusega Nd:YAG-laserites (kW vahemikud) kasutatakse tihti robotit valguskiudude sihistamiseks. Suure võimsusega lasereid kasutatakse nt mootorisõidukitööstuse komponentide, nt autokereosade keevituseks.

Laserkiir suunatakse väiksele alale, mida nimetatakse fookuseks. Fookuse temperatuur on piisavalt kõrge materjalide sulatamiseks ja aurustamiseks. Suure võimsusega süsinikdioksiidlaserites kasutatakse kiire suunamiseks läätsede asemel peamiselt vesijahutatavaid peegleid.

Keevitusmeetodeid on kaks. Sulatamismeetodis kannab soojusjuhtivus soojuse töödeldava detaili pinnalt selle sisse. Meetodit kasutatakse tavaliselt suhteliselt kitsaste keevisõmbluste keevitamisel väikse võimsusega Nd:YAG-laserite abil.

Suure võimsusega keevitus on üldjuhul läbikeevitus, kus laserkiir sulatab ja aurustab keevitatava materjali. Aururõhk surub sulanud metalli välja, moodustades selle, mida tuntakse „võtmeauguna”. See annab kitsad, sügava läbikeevitusega keevisõmblused.

 

Keevitusgaasidel on mitu otstarvet:

  • Sulandivedeliku ja soojusest mõjutatud piirkonna kaitse

  • Laseroptika kaitse keevitusaerosoolide ja pritsmete eest

  • Kasutamine juurekaitsegaasina ja plasma tekke juhtimine süsinikdioksiidlaseriga keevitusel

 

Plasma tähendab ioniseeritud metalliauru pilve, mis tekib võtmeaugu kohale ja mis nõrgendab laserkiire võimsust ning võib häirida keevitusprotsessi. Plasma teke oleneb laserseadme tüübist ja võimsusest ning seda võidakse mõjutada ka keevitusgaasi valikuga.

LaserWelding1_edited.png

Pakume teile alates 1000W laserkeevitusi

Materjalid:

Roostevaba teras, süsinikteras, legeeritud teras, vedru teras, vaskplaat, alumiiniumplaat, kuld, hõbe ja muu metall.

Keevituse paksus: 1000W Keevituse parameetrid.

Roostevaba teras 3mm

Süsinikteras 4mm

Alumiinium 1mm

Jahutuse tüüp: Vesijahutus

Keevituse laius: 0.2 - 5mm

Keevituse sügavus: 0.1 - 1.2mm

Voolutarve: 2-3kW

1000W Laserkeevituse orjenteeruv hind: 16.000€

(Lisandub käibemaks)

Deliverse laserwelding.jpeg

CNC TOOTMISE SPETSIALISTID

bottom of page